Geo-System Sp. z o.o.

Geo-System

O nas


Firma Geo-System istnieje od 1990 roku i zajmuje się tworzeniem oprogramowania z zakresu systemów informacji przestrzennej dedykowanego w szczególności dla ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, urzędów miast i gmin, firm i instytucji oraz geodetów. Do podstawowych produktów firmy należą: program GEO-MAP, oprogramowanie do tworzenia portali mapowych e-mapa oraz wiele innych systemów z zakresu danych przestrzennych (m.in. do prowadzenia rejestrów EGiB, EMUiA, MPZP, RCiWN).

Publikujemy szereg usług wyszukiwania, przeglądania oraz pobierania danych przestrzennych (CSW, WMS i WFS) dla jednostek samorządowych. Większość usług została włączona do Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej i jest wykorzystana w serwisie geoportal.gov.pl, a wszystkie dostepne są w geoportalu polska.e-mapa.net.

Oferujemy usługi przetwarzania i analizy danych z wykorzystaniem usług sieciowych dla użytkowników instytucjonalnych oraz indywidualnych.

Aktualności


  • 2025-01-14
    Nowe warstwy na e-mapie: Centralny Port Komunikacyjny

  • W portalu polska.e-mapa.net, w grupie Programy rządoweCentralny Port Komunikacyjny udostępniliśmy dwie nowe warstwy:

    • Strategia Rozwoju Obszaru Otoczenia CPK (projekt) – uwzględnia model struktury funkcjonalno-przestrzennej oraz obszary o istotnym znaczeniu;
    • Decyzja lokalizacyjną i środowiskową (etap konsultacji) – obejmuje m.in. projektowany węzeł kolejowy, układ drogowy i obszary funkcjonalne lotniska na terenie trzech gmin: Baranów, Teresin i Wiskitki.

    grafika news

    Celem Strategii Rozwoju Obszaru Otoczenia CPK jest skoordynowanie przemian społeczno-gospodarczych i przestrzennych obszaru, który znajduje się w bezpośrednim oddziaływaniu portu (obszar zamieszkały przez ponad 400 tys. mieszkańców). W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone uzgodnienia z ministerstwami i samorządami 18 gmin z terenu Mazowsza oraz konsultacje z mieszkańcami. Dokument zacznie obowiązywać po przyjęciu przez Radę Ministrów. Z treścią Strategii i załącznikami można zapoznać się TUTAJ.

    Decyzję lokalizacyjną 9 stycznia br. wydał Wojewoda Mazowiecki. Obejmuje ona komponenty: lotniskowy z m.in. terminalem, drogami startowymi i kołowania, obiektami dla straży granicznej, izby celno-skarbowej, straży pożarnej; kolejowy, który składa się z węzła z wyjazdami w trzech kierunkach wraz z niezbędną infrastrukturą oraz drogowy obejmujący nowy układ drogowy w najbliższym sąsiedztwie samego lotniska.

  • 2025-01-10
    Ankieta MRiT i pilotaź Rejestru Urbanistycznego

  • W związku z napływającymi do nas pytaniami o pismo MRIT z dnia 20 grudnia 2024 roku rozesłane do wszystkich gmin dotyczące postępów w uchwalaniu planów ogólnych gmin oraz ankiety (pismo z ankietą) przekazujemy poniższe informacje:

    Wypełnienie ankiety nie jest obowiązkowe, więc decyzję co do wzięcia w niej udziału zostawiamy Państwu. Warto jednak podkreślić, że wypełnienie ankiety pozwala na zgłoszenie gminy do uczestnictwa w pilotażu Rejestru Urbanistycznego.

    Tutaj zwracamy szczególną uwagę na fakt, że oprócz samej deklaracji wymagane jest również posiadanie projektu planu ogólnego (tj. załącznika GML z danymi przestrzennymi; pliku APP), co może ograniczać grono zainteresowanych gmin, które MRiT wybierze do pilotażu.

    Tu również decyzję zostawiamy Państwu - z jednej strony mogą się Państwo zapoznać wcześniej z systemem i być może mieć wpływ na jego rozwój, z drugiej strony samo opracowywanie planu ogólnego może obecnie nie pozwalać na poświęcenie dodatkowych zasobów na udział w testowaniu.

    Jednocześnie przypominamy, że Rejestr Urbanistyczny zgodnie z przepisami ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2026 r. i wówczas wszystkie gminy będą musiały z niego korzystać.

  • 2025-01-09
    Badanie usług oraz zbiorów MPZP, SUIKZP i POG - monitoring #18

  • 8 stycznia przeprowadzono pierwszy w 2025 roku monitoring zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu zagospodarowanie przestrzenne. W porównaniu do poprzedniej analizy z grudnia 2024 nastąpił minimalny wzrost średniej oceny - z 7,17 do 7,18.

    Największą różnicą w stosunku do wcześniejszego badania jest zmiana liczby gmin - od 1 stycznia 2025 w Polsce mamy bowiem 2479 gmin (powstały 2 nowe jednostki: Szczawa i Grabówka). Z innych zmian należy wymienić stały wzrost zgłoszeń zbiorów dotyczących planów ogólnych. Nadal jednak istnieje bardzo duża grupa gmin (ok. 750 czyli ponad 30%), które takiego zbioru nie zgłosiły, co pozwala wnioskować, że nawet nie zaczęły prac nad POG. A zgodnie z przepisami plany mają być gotowe do końca tego roku - biorąc pod uwagę szacunki ministerstwa o czasie na opracowanie planu ogólnego wynoszącym ok. 1,5 roku, stawia to pod znakiem zapytania dotrzymanie tego terminu. 

    Poniżej przedstawiono mapę z zaznaczonymi gminami, które zgłosiły zbiór POG. Jak widać nadal jest na niej dużo białych plam:

    grafika news

    Aktualnie spośród 2479 gmin w Polsce jedynie 32 jednostki (spadek z 39) nie zgłosiły żadnego zbioru do ewidencji zbiorów i usług danych przestrzennych. 60 gmin posiada jeden zbiór, 709 - dwa, a 1678 trzy zbiory (poprzednio było to odpowiednio 59, 839 i 1543).

    grafika news

    Zbiór dla planu ogólnego w momencie badania ma zgłoszonych 1732 gmin, podczas gdy w ubiegłym miesiącu takich gmin było 1587.

    W przypadku zbiorów MPZP i SUIKZP zmiany nie są tak wyraźne - obecnie zgłoszonych jest 2395 zbiorów dla planów oraz 2385 ze studium - zatem przybyło tu jedynie po kilka zbiorów (poprzednio: 2391 i 2381).

    Wszystkich zgłoszeń w ewidencji jest już 6513 (poprzednio 6364). Z czego 1924 nie posiada przypisanego adresu usługi, 184 posiada jedną, 301 dwie, a 3 usługi posiada 4104 zbiorów.

    grafika news

    W podziale na typ usługi sieciowej mamy 4213 usług wyszukiwania, 4563 usług przeglądania oraz 4322 pobierania (w tym 2303 usług ATOM i 1914 WFS).

    Poniżej przedstawiono wyniki monitoringu zbiorów MPZP i SUIKZP w rozbiciu na przedziały punktowe:

    grafika news

    Podobnie jak wcześniej wyniki w rozbiciu na rodzaj jednostki (gminy wiejska, miejsko-wiejska, miejska) wypadają najsłabiej dla miast - szczególnie tych na prawach powiatu. Problem jest najwyraźniej widoczny w cząstkowych ocenach usług pobierania zbiorów MPZP, gdzie średnia ocena to zaledwie 1.29 pkt na 5 możliwych:

    grafika news

    Na podstawie adresów usług uwidocznionych w ewidencji zbiorów i usług oszacowaliśmy najpopularniejsze rozwiązania wykorzystywane przez gminy do publikacji zbiorów. Na wykresie przedstawiono dostawców, którzy udostępniają co najmniej 100 zbiorów:

    grafika news

    Ze szczegółowymi wynikami badania dla poszczególnych gmin można zapoznać się na stronie:

    e-mapa.net/app/uslugi.php

    Po wybraniu danej jednostki zostanie zaprezentowana ocena sumaryczna, a po kliknięciu przycisku MPZP lub SUIKZP wyświetli się raport z ocenami cząstkowymi w rozbiciu na 3 typy usług.

Produkty i usługi


e-mapa

e-mapa

Portal mapowy

Dedykowane geoportale dla jednostek samorządowych, firm i instytucji. Ogólnodostępny serwis dla obywateli.

Raport dla działki

Raport dla działki

Kompleksowa informacja o Twojej nieruchomości

Raport dla działki pozwala na sprawdzenie uwarunkowań prawnych, technicznych i przyrodniczych wybranej nieruchomości.

Dane i usługi sieciowe

Dane i usługi sieciowe

Infrastruktura danych przestrzennych

Usługi przeglądania, pobierania i wyszukiwania (WMS, WFS, ATOM, CSW). Analizy, przetwarzanie, geokodowanie danych.

GEO-MAP dla Windows

GEO-MAP dla Windows

System Informacji o Terenie

przeznaczony dla geodetów, urzędów administracji terenowej, samorządów oraz firm branżowych

ePODGiK

ePODGiK

Internetowa obsługa prac geodezyjnych

serwis dla geodetów oraz ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej

RCiWN

RCiWN

Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości

wyszukiwanie transakcji na rynku nieruchomości dla rzeczoznawców majątkowych

iMPA

iMPA

Internetowy Manager Punktów Adresowych

serwis do prowadzenia urzędowej bazy ewidencji miejscowości, ulic i adresów

iMPZP / iGeoPlan

iMPZP / iGeoPlan

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

publikacja planów w postaci rastrowej i wektorowej, wypisy i wyrysy, metadane, pliki APP

eMienie

eMienie

Internetowy Rejestr Mienia Komunalnego

kompleksowe zarządzanie nieruchomościami będącymi własnością gminy

APP

APP

Cyfryzacja aktów planowania przestrzennego

proste i bezpłatne narzędzie do tworzenia i walidacji plików APP GML dla planów oraz studium

Wyszukiwarka PRG

Wyszukiwarka PRG

Miejscowości i ulice

proste i bezpłatne narzędzie do wyszukiwania ulic i miejscowości po nazwie

Warszawa LIDAR

Warszawa LIDAR

Chmura punktów ze skaningu laserowego z 2023 r.

ponad 17 mld punktów przetworzonych i zwizualizowanych w przeglądarce 3D

Zaufali nam


Wybrane urzędy, firmy i organizacje, które korzystają z naszych rozwiązań:

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Nagrody i wyróżnienia przyznane naszej firmie:

Cennik


Poniżej przedstawiono wybrane pozycje z naszej oferty. Pełna lista programów oraz licencji dostępna jest na stronie z cennikiem.

  • GeoMapGML
  • obsługa baz EGiB, GESUT i BDOT500 w schematach w wersji 2021
  • 0 PLN

    użytek niekomercyjny
  • 500 PLN

    licencja roczna
    kup online
  • więcej informacji
  • Geo-Map
  • moduły: GEO-PLUS, DXF-IN, GEO-DBLink, GEO-SQL, GEO-SWG
  • 5 000 PLN

  • 20 PLN

    licencja 4-godzinna
    kup online
  • iMPA VS
  • wersja podstawowa - do 50 000 adresów
  • wdrożenie obejmuje portal e-mapa
  • publikacja usług sieciowych
  • aktualizacja PRG
  • 10 000 PLN

  • iGeoPlan
  • Publikacja planów zagospodarowania
  • MPZP w postaci wektorowej
  • zbiór APP + metadane
  • wydawanie wypisów i wyrysów
  • 30 000 PLN

Wszystkie podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć 23% podatku VAT.

Kontakt


Adres
ul. Puławska 324, 02-845 Warszawa
E-mail
geo-systemgeo-system.com.pl
Telefon
22 847-35-80
Skrzynka ePUAP
/geo-system/skrytka
Informacje o firmie
NIP, KRS, REGON
Zarząd

Prezes Zarządu

mgr inż. Zbigniew Malinowski
malinowskigeo-system.com.pl
Wiceprezes ds. technicznych
mgr inż. Piotr Jurczak
jurczakgeo-system.com.pl

Powered by w3.css